O zawodzie

Technik inżynierii sanitarnej może wykonywać i nadzorować realizację zadań zawodowych związanych z montażem i eksploatacją instalacji wodociągowych, kanalizacyjnych, grzewczych, gazowych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych oraz z utrzymaniem sprawności urządzeń instalacyjnych, a także z budową i eksploatacją sieci wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowych, ciepłowniczych oraz węzłów ciepłowniczych.

Wykonuje prace związane z konserwacją, naprawą, modernizacją i rozbudową instalacji sanitarnych oraz sieci komunalnych oraz lokalizacją i usuwaniem awarii.

Rekrutacja

Przejdź do formularza on-line i zapisz się na kwalifikacyjny kurs zawodowy

Kwalifikacje

Zawód: (333107) Technik logistyk

Uczestnik kursu może realizować odrębnie wybraną kwalifikację, po ukończeniu której otrzyma zaświadczenie o ukończeniu kursu. Po zdaniu egzaminu zawodowego w zakresie kwalifikacji, przeprowadzanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną, słuchacz otrzymuje Świadectwo potwierdzające kwalifikację w zawodzie. Po potwierdzeniu kwalifikacji SPL.01. oraz SPL.04. słuchacz może uzyskać dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie technik logistyk. Aby uzyskać dyplom w tym zawodzie należy posiadać wykształcenie średnie. Na wniosek osoby posiadającej dyplom dana komisja okręgowa wydaje suplement Europass do dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe ułatwiający poruszanie się po europejskim rynku pracy.

Kwalifikacyjny kurs zawodowy:
SPL.01. Obsługa magazynów

Cykl kształcenia: 10-12 miesięcy

Forma kształcenia: zaoczna

 

Zadania zawodowe – umiejętności:

Absolwent kursu jest przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

a) zarządzania zapasami;

b)organizowania prac związanych z gospodarką magazynową;

c)zarządzania gospodarką odpadami;

d) planowania i organizowania prac związanych z procesem logistycznym w jednostkach gospodarczych i administracyjnych.

Możliwości zatrudnienia:

Logistycy zatrudniani są w przedsiębiorstwach logistycznych, handlowych, spedycyjnych. Najczęściej pracują jako koordynatorzy zaopatrzenia i zbytu i magazynierzy. Mogą pracować także jako specjaliści do spraw sprzedaży i prognozowania popytu, planowania zakupów, handlu elektronicznego, obsługi klientów czy zarządzania centrum dystrybucyjnym.

 

Kwalifikacyjny kurs zawodowy:
SPL.04. Organizacja transportu

Cykl kształcenia: 8-10 miesięcy

Forma kształcenia: zaoczna

 

Zadania zawodowe – umiejętności:

Absolwent kursu jest przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

a) planowania i organizowania prac związanych z procesem logistycznym w łańcuchach dostaw;

b) zarządzanie ładunkami;

c) organizowanie przewozu ładunków;

d) planowania i organizowania prac związanych z procesem logistycznym w jednostkach gospodarczych i administracyjnych.

Możliwości zatrudnienia:

Technicy logistycy zatrudniani są w przedsiębiorstwach logistycznych, handlowych, spedycyjnych. Najczęściej pracują jako koordynatorzy zaopatrzenia i zbyt oraz  przedstawiciele handlowi. Mogą pracować także jako specjaliści do spraw sprzedaży i prognozowania popytu, planowania zakupów, handlu elektronicznego, obsługi klientów, a także jako administratorzy taboru i organizatorzy transportu. Technicy logistycy projektują, organizują i odpowiadają za efektywność działania systemów dystrybucji, transportu i komunikacji. Na rynku istnieje wiele firm specjalizujących się w organizacji transportu krajowego i międzynarodowego.

Praktyka zawodowa:

Praktyczna nauka zawodu może odbywać się w pracowniach i warsztatach szkolnych w CKZiU nr 1 lub u pracodawcy w wymiarze 8 tygodni, 280 godzin.

Przedmioty


Plan nauczania dla kwalifikacji SPL.01

Plan nauczania dla kwalifikacji SPL.04

Kontakt

Sekretariat Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych

telefon: 58 301 64 65
telefon kom.: 883 989 978
e-mail: kursy@ckziu1.gda.pl

adres: al. Gen. Józefa Hallera 16/18, 80-426 Gdańsk
pok. A-5, parter